Dziś otwarte: 9:00 - 14:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Rybnik
2024.01.17
Lexus Rybnik nawiązuje prestiżową współpracę z Martyną Swatowską-Wenglarczyk

Lexus Rybnik nawiązuje prestiżową współpracę z Martyną Swatowską-Wenglarczyk, utytułowaną szpadzistką i wielokrotną medalistką mistrzostw świata oraz innych prestiżowych zawodów międzynarodowych.

Martyna Swatowska-Wenglarczyk to jedna z najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich szpadzistek. Jej imponujące osiągnięcia obejmują zarówno indywidualne, jak i drużynowe sukcesy na arenie międzynarodowej. Wśród jej najważniejszych osiągnięć znajdują się:
 

  • Złoty medal drużynowy na Mistrzostwach Świata w Szermierce 2023, które odbyły się w Mediolanie, Włochy.
  • Srebrny medal drużynowy na Mistrzostwach Świata w Szermierce 2022, które miały miejsce w Kairze, Egipcie.
  • Srebrny medal na Igrzyskach Europejskich w Krakowie w 2023 roku w konkurencji szpada.
  • Brązowy medal drużynowy na Letniej Uniwersjadzie w Neapolu, Włochy.
  • Brązowy medal drużynowy na Letniej Uniwersjadzie w Tajpei, Tajwan.
     

To tylko niektóre z wielu osiągnięć, które wyróżniają Martynę jako jedną z najważniejszych postaci w polskim i międzynarodowym świecie szermierki.

W ramach tej ekscytującej współpracy Martyna Swatowska-Wenglarczyk będzie miała przyjemność jeździć modelem Lexus NX 450h+, który to łączy luksus, innowacyjność i wyjątkową wydajność. Ten elegancki SUV hybrydowy spełnia wysokie standardy, jakie reprezentuje Lexus Rybnik, zapewniając nie tylko komfort i prestiż, ale także dbałość o środowisko naturalne dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej.

Lexus Rybnik jest dumny z możliwości wsparcia tak utalentowanej i wyjątkowej sportowczyni jak Martyna Swatowska-Wenglarczyk i czeka z niecierpliwością na rozwijanie tej ekscytującej współpracy.

Lexus NX 450h+ to pojazd, który łączy w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne, osiągając najwyższą jakość, efektywność i środowiskową przyjazność. Jego sercem jest przełomowy 2,5-litrowy silnik benzynowy, znany z modelu NX 350h, który osiąga światowej klasy sprawność cieplną na poziomie 41%. Ta hybryda typu plug-in minimalizuje emisję CO2, obniżając ją do zaledwie 21 g/km (w zależności od wersji). Co sprawia, że NX 450h+ wyróżnia się na tle innych pojazdów to precyzyjnie zaprojektowany zblokowany układ napędowy. Hybrydowy system wykorzystuje płynnie działający zespół kół zębatych i silnik/generator o mocy 185 KM, napędzając przednie koła i jednocześnie generując energię elektryczną podczas jazdy, hamowania lub postoju. Dzięki temu osiąga najniższe zużycie paliwa oraz najlepsze wyniki w swojej klasie.

 

jazda testowa
zapisz się